Digitální dermatoskop

Nově v naší ordinaci používáme digitální dermatoskop, umožňující uchovávání dermatoskopického nálezu v počítači, porovnání nálezu v čase a automatickou analýzu

Bioremodelace pokožky přípravkem Profhilo

Profhilo je čistá kyselina hyaluronová, která působí proti ochabnutí pokožky remodelací kolagenních a elastických vláken. Aplikuje se pouze z několika bodů do hlubších vrstev kůže, kde se postupně díky nízké viskozitě rozlije i do vzdálenějších oblastí. Přesně definované body jsou místa, kde se procesy stárnutí projevují nejvíce . Po ošetření je pleť vypnutá, hydratovaná , vyhladí se jemné vrásky a zabrání se vzniku nových, proces stárnutí kůže se významně zpomaluje . Ošetření je třeba provést dvě s odstupem 1 měsíce. 

Novinka - hloubková přístrojová mezoterapie (mikroneedling, mikrojehličkování)

 Systém ošetření pleti pomocí mikrojehel nasazených na přístroj v podobě pera. AutoMTS pero vytvoří v krátkém časovém úseku v pleti mikroskopické otvory, které se přemění v kanálky vedoucí z epidermis do dermis. Funkcí těchto kanálků je dopravit do hlubších vrstev kůže aktivní látky obsažené v sérech , jejichž úkolem je stimulace hloubkové regenerace kůže. Jde o nechirurgický zákrok vhodný pro různé stavy pleti, jako jsou vrásky, povadlá/povislá pleť, strie, jizvy (po akné, po chirurgických zákrocích), akne, výpad vlasů či hyperpigmentace.  AMTS stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu. Pleť je zpevněná, vrásky minimalizované, jizvy vyhlazené. Ošetření se provádí v povrchovém znecitlivění EMLA krémem a je prakticky nebolestivé. Po ošetření je pleť 3-7 dní mírně začervenalá, bez povrchového poškození. Ošetření je třeba opakovat ve 2-3 týdenních intervalech alespoň 3x, v mezidobí je nutné pleť chránit před UV zářením pomocí ochranných krémům s UV faktorem, lépe je ošetření provádět mimo slunečnou sezónu. Lokality vhodné k ošetření jsou obličej, krk, dekolt, hřbety rukou, pokožka hlavy, strie a jizvy na těle. 

SYMPTOMY VHODNÉ K OŠETŘENÍ

Akné, zvýšená tvorba mazu, rozšířené pory, jizvy po akne

Stárnoucí pleť , jemné vrásky,  nejednotný barevný ton pleti, pigmentace


Preventivní vyšetření mateřských znamének

Od 1.4.2019 je preventivní vyšetření mateřských znamének v naší ambulanci zpoplatněno částkou 500 Kč.  Vyšetření provádíme kvalitním ručním dermatoskopem DermoGenius, dle potřeby doplˇňujeme  i vyšetření digitálním dermatoskopem . Většina zdravotních pojišťoven Vám na základě předložení příjmového dokladu částku proplatí zpět v rámci preventivních onkologických programů. Podmínky pojišťoven sledujte na webových stránkách své pojišťovny, popřípadě Vám bližší informace poskytne sestřička na našem telefonním čísle.

https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevky/dospeli/vysetreni-koznich-znamenek 

https://www.ozp.cz/benefity/zdravotne-preventivni-programy/stop-rakovine-kuze

https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/vyhody-pro-pojistence/fond-prevence-2019/prevence-onkologickych-onemocneni/

https://www.cpzp.cz/programy/

https://www.vozp.cz/programprevence

https://www.zpskoda.cz/pro-pojistence/zdravotni-programy-2022/prevence-zavaznych-onemocneni

https://www.rbp-zp.cz/pro-pojistence/preventivni-program/